Analityka internetowa

Analityka internetowa

Analityka internetowa umożliwia pomiar wielkości sprzedaży, liczby konwersji, skuteczności wydatków na reklamę, a także gwarantuje bieżący wgląd w zachowania użytkowników witryny.

Innowacyjność

Bezpieczeństwo

Jakość

Co to jest analityka internetowa?

Polega ona na cyklicznym analizowaniu gromadzonych danych w postaci raportów i wyciąganiu z nich właściwych wniosków. Niezwykle funkcjonalnym narzędziem, które umożliwia analizę statystyk serwisów internetowych jest Google Analytics.

Główne funkcje Google Analytics:

Platforma do generowania raportów.

Standardowe raporty związane ze zbieraniem danych dotyczących ruchu na stronie, wskaźników konwersji i ROI pozwalają zidentyfikować trendy i znaleźć istotne informacje dotyczące użytkowników. Pokażą nam również co możemy poprawić na stronie, żeby zwiększyć przychody firmy. Nie możemy zapominać także o segmentacji danych, która pozwala na wyciąganie właściwych wniosków oraz o raportach niestandardowych, które umożliwiają połączenie odpowiednich wymiarów i danych, aby stworzyć raport dostosowany do własnych potrzeb.

Przykładowy raport graficzny

Najlepsze kanały w %

  • Organic
  • Paid Search
  • Direct
  • Referral
  • Social
  • E-mail
  • Display
Ścieżki wielokanałowe

Zaawansowana analiza witryny.

Sprawdzimy jak długo wczytują się poszczególne strony, co wpisują użytkownicy w wewnętrznej wyszukiwarce, jak wygląda zachowanie Klienów na stronie i czy przekłada się na sprzedaż lub konwersje. Uzyskamy pełen obraz skuteczności działań marketingowych i dowiemy się jaką rolę przy konwersjach odegrały wcześniejsze kanały dostarczające użytkownika na stronę. Właściciele sklepów internetowych korzystając z funkcji e-commerce zobaczą jakie produkty sprzedają się najlepiej, poznają realną wartość sklepu i poszczególnych źródeł ruchu.

Pomiar danych społecznościowych.

Dzięki tej funkcji określimy wpływ mediów społecznościowych na cele i konwersje oraz dowiemy się, które z nich przynoszą ruch najwyższej jakości. Sprawdzimy również na które strony trafiają użytkownicy z social mediów i które z nich najlepiej konwertują.

Pomiar danych społecznościowych
Statystyki działań marketingowych

Statystyki działań marketingowych.

Za pomocą Google Analytics poznamy nasze najskuteczniejsze reklamy i dowiemy się, w które kanały marketingowe powinniśmy inwestować. Po połączeniu z kontem AdWords będziemy w stanie ocenić wszystkie elementy naszych płatnych kampanii. Tworząc własne listy odbiorców lub korzystając z już wstępnie zdefiniowanych, możemy precyzyjnie trafiać do odpowiedniego klienta z dedykowaną reklamą remarketingową.

Wypełnij Brief Online, a otrzymasz darmową wycenę!